#

01

www.toheating.cz

PRInCIP technologie ToHeating

Martin Tobořík

 
 

 Filtrace, úprava vody

Změkčovače vody se používají na změkčení studené vody, tj. odstranění soli tvrdosti. Měkká voda nejen blahodárně působí na kůži, vlasy, praní prádla, ale zabraňuje i vzniku vodního kamene na sanitární technice, v boilerech, v koupelnách, na záchodech atd. 

Změkčovače se instalují na vstupní potrubí do objektu a tím jsou určené k úpravě pitné a užitkové vody ve všech odběrných místech. Jsou to plně automatické moderní zařízení, které efektivně odstraňují z vody soli vápníku a hořčíku (tvrdost). Kalich změkčovače typu „kabinet“ umožňuje instalaci například v koupelně. Nádoba na ionex a regenerační nádoba jsou v tomto případě umístěny v jednom vzhledově příjemném kalichu.

Změkčovač bohatě postačí pro 2-člennou rodinu žijící v rodinném domě, taky bude ideální pro chatu nebo chalupu. Pokud máte tvrdší vodu, nebo počet obyvatel ve vaší rodině je větší než 2 osoby, vyberte model nebo se obraťte na naši firmu.

Instalaci lze zvládnout max. do 3 hodin. Všechny modely změkčovačů mají 1” připojení do potrubí s vnějším závitem.

Naše změkčovače mají moderní řídící hlavice RX79. Umožňují individuální nastavení změkčovače podle potřeb každého zákazníka. Řídící jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12 hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává.

Elektronická řídící jednotka RX sleduje průtok vody a sama řídí regenerační a proplachovací cykly dle aktuální spotřeby vody. Během fungování je tvrdost (součet vápníku a hořčíku) nebo jiné nečistoty odstraňovány pomocí filtrační hmoty.

Ve změkčovači vody se nachází iont- vyměnitelná pryskyřice (ionex, katexový), který mění kladné kationty ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+. Během regenerace zařízení jsou tvrdost nebo jiné nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. V ten samý čas se filtrační schopnosti hmoty regenerují pomocí solného roztoku.

Během fungování změkčovač využívá 7 regeneračních cyklů. Řídící jednotka změkčovače je zodpovědná za směrování vodních toků ve filtračním systému během fungování a regenerace.