#

01

www.toheating.cz

PRInCIP technologie ToHeating

Martin Tobořík

 
 

 

 

Chemické čištění topného systému

 

Nižší výkon, vyšší náklady na topení a také riziko nevratného poškození. To vše způsobují usazeniny, koroze a řasy, které se průběžné hromadí v topném systému.

Existuje přitom účinný způsob, jak se jich zbavit – chemické čištění topného systému.

Při něm pomocí čisticího stroje přimícháme do topné soustavy speciální látky, které do několika hodin rozpustí všechny usazeniny. Prodlouží tak životnost topení, vrátí mu jeho původní výkon a vy ušetříte za vytápění.

Aby topná soustava zůstala co nejdéle bez nečistot, nabízíme vám také montáž magnetického filtru, který zachytí dokonce i částečky písku či rzi rozpuštěné ve vodě. A pomůže udržovat topení v co nejlepším stavu. 

Proč čistit topnou soustavu?

Chemické čištění topného systému je šetrné, spolehlivé a maximálně účinné. Už za pár dnů odstraní veškeré minerální nánosy, korozi a řasy, které se do topení dostávají s topnou vodou. Postupně se v něm usazují a zhoršují vlastnosti topení. Vede to k tomu, že: Proudění tepla se zhoršuje a radiátory se dostatečně neprohřívají. Už milimetrové usazeniny snižují účinnost topné soustavy o víc než 10 %! Spotřeba energie poté roste a s ní také náklady potřebné na vytopení místnosti. Celou topnou soustavu poškozují usazeniny, které zhoršují i fungování termoregulačních ventilů. Řešením je právě chemické čištění topné soustavy, které: Z radiátorů odstraní veškeré nánosy a usazeniny a zlepší proudění tepla. Vrátí jim tak původní účinnost a sníží náklady na topení. Investice do chemického čištění se vám tak vrátí už za 2–3 roky. A výrazně prodlouží životnost topné sestavy. Ušetříte za vytápění i za opravy.

Jak chemické čištění probíhá? 

Vše zvládneme i za provozu topení a bez vstupu do jednotlivých bytů. Stačí nám jen přístup ke stoupačkám ze suterénu nebo ze sklepa. Na topnou sestavu poté napojíme speciální čisticí stroj, který do ní namíchá chemické látky. Ty pak alespoň 1 den proudí systémem a postupně rozpouštějí veškeré usazeniny. Na čištění nám tak stačí 1–3 dny. Záleží jen na tom, jak rozsáhlý je topný systém ve vašem domě. Menší panelové či bytové domy vyčistíme i během 24 hodin. A výsledky poznáte okamžitě! Zefektivněte čištění pomocí demineralizované vody Aby vaše topení vydrželo čisté co nejdéle, rádi vám do něj po vyčištění přidáme demineralizovanou vodu. Je zbavená vápenatých a dalších minerálů, které způsobují zanášení topení a tvorbu usazenin. Právě to rychle snižuje jeho životnost i výkon. Díky demineralizované vodě tomu přitom snadno předejdete.

Magnetický filtr: nejúčinnější ochrana před usazeninami

Kromě pevných nečistot ohrožují vaše topení také mikročástečky rzi či písku rozpuštěné ve vodě. Pronikají běžnými mechanickými filtry a postupně zanášejí jednotlivé části topné soustavy. Vážně tak poškozují například: oběhová čerpadla, regulační ventily, výměníky tepla nebo měřiče spotřeby. Magnetický filtr obsahuje silný permanentní magnet, který spolehlivě zachytí i ty nejmenší částečky oxidu železitého. Tyto mikročástice pak putují do odkalovací komory a nehrozí, že proniknou do topného systému. Zároveň využívá filtrační sítko, které topnou soustavu ochrání před pevnými nečistotami. I díky němu vaše topení vydrží v perfektním stavu spoustu let.

Spolupracujeme s firmou MAROX